Mumtaz Mahal istorija

Mumtaz Mahal istorija

Mumtaz Mahal (1593-1631) gimė kaip Arjumand Banu Begum Agroje, kur jos tėvas buvo aukšto rango persų didysis viziris, tarnavęs Mogolų imperijoje.

1612 m. ji ištekėjo už princo Churramo, vėliau garsaus Mogolų imperatoriaus Šacho Džahano. Mumtaz pagimdė savo vyrui keturiolika vaikų, tarp jų – mylimiausią jo dukterį Džahanarą Begum ir kronprincą Daru Šiko, kuris turėjo pakeisti savo tėvą soste. Tačiau kitu Mogolų imperatoriumi po įnirtingos konkurencijos galiausiai tapo Aurangzebas, šeštasis Mumtaz ir Šacho Džahano vaikas, 1658 m.

Mumtaz Mahal buvo charakteringa ir rafinuota dama. Ji puikiai mokėjo arabų ir persų kalbas ir galėjo šiomis kalbomis rašyti eilėraščius. Jos charakteris buvo retas kuklumo, nuoširdumo ir geros širdies derinys. Mumtaz buvo ne tik atsidavusi Šacho Džahano žmona, bet ir geriausia jo patikėtinė bei patarėja valstybės reikaluose. Jos dėka buvo atšaukta daugybė mirties nuosprendžių ir atleista daugeliui priešų. Jo pasitikėjimas ja buvo toks didelis, kad jis suteikė jai aukščiausias pareigas šalyje ir oficialų antspaudą.

Ji globojo menininkus, poetus ir mokslininkus. Ji įsteigė prieglaudas vargšams ir rūpinosi sodų architektūros plėtra. Pavyzdžiui, jos sukurtas Zahara Bagh sodas iki šiol garsus Agroje. Ji lydėjo savo vyrą visose ekspedicijose ir karinėse kampanijose. Vėliau imperatorius apsupo ją Agroje tokia prabanga, kokios iki tol nebuvo patyrusi jokia kita imperatorienė.

Mumtaz mirė 1631 m. gimdydama keturioliktą vaiką. Po jos mirties imperatorius labai sielvartavo ir ištisus metus neišėjo iš savo rūmų. Tada jis liepė per dvidešimt dvejus metus jos atminimui pastatyti Tadž Mahalą – didingą balto marmuro kapavietę, liudijančią jo neblėstančią meilę. Imperatorius Šachas Džahanas mirė praėjus trylikai metų nuo šio didžiulio architektūros perlo, kuris dabar žinomas kaip vienas iš septynių pasaulio stebuklų, užbaigimo. Jo palaikai ilsisi kape šalia mylimos žmonos.

Pasimėgaukite senoviniu rytietišku MUMTAZ MAHAL smilkalų aromatu, pagardintu grynais vanilės, jazminų, damaskinių rožių, hibiskų, Tonka pupelių, pačiulų ir sandalmedžio eteriniais aliejais, įkvėptais Mogolų imperatorienės Mumtaz ir jos gyvenimo istorijos apie nemirštančią meilę. Atraskite „Attar” – karališkosios Indijos rytietiškus kvapus!

Susijusios prekės:
MUMTAZ MAHAL
KARMAVATI
JODHA BAI
MIRA BAI
AKBAR
SHIVAJI
MAHARANA PRATAP

1 Comments

  1. […] * Užburiantis vanilės aromatas – rytietiški eteriniai kvepalai MUMTAZ MAHAL, įkvėpti Mogolų karalienės Mumtaz […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *