DUK – Ajurvedinių preparatų vartojimas

Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie Ajurvedos preparatų tinkamą vartojimą, paruošimą ar derinimą. Atsakymai  paremti mūsų klientų klausimais ir skirti tam, kad galėtumėt lengviau orientuotis; jie sugrupuoti dalimis.

Jei jūsų klausimas konkretus ir jums reikia paklausti apie konkretaus produkto vartojimą, susisiekite el. paštu arba telefonu.

Kaip tinkamai paruošti ajurvedinę arbatą, kad poveikis būtų geriausias? Visų pirma Himalajų žoleles reikia pavirti bent 3-5 minutes, o ne tik užplikyti. Žolelių mišiniai yra paruošti iš įvairių augalų dalių (šaknų, šakniastiebių, stiebų, žievės, lapų, žiedų, sėklų ir vaisių), kuriuos reikia pavirti, kad nuoviras būtų tikrai veiksmingas. Vienam arbatiniam šaukšteliui mišinio (apie 2g) reikia 250 ml vandens. Taip paruoštas nuoviras veikia stipriau, išgaunamas švelnesnis skonis (skirtingi pridedamų žolelių skoniai geriau susimaišo) ir palankiau veikia virškinimą, t.y

taip tinkamai pasisavinami naudingieji Himalajų žolelių ekstraktai.

Kai neturite galimybės žolelių pavirinti , tiesiog užpilkite arbatą karštu vandeniu ir leiskite pritraukti. Jei vartojate žolelių arbatą ilgai, tam, kad išlaikytumėte arba palaikytumėte esamą gerą sveikatą, arbatos virinti nereikia, o 1 arbatinį šaukštelį vaistažolių mišinio užpilti 250 ml verdančio vandens ir palikti pritraukti 10 minučių (idealiai tinka ajurvedinėms atsipalaidavimo arbatoms). Jeigu tikitės didesnio arbatos poveikio sveikatai, vaistažolių mišinį virti būtina.

Rekomenduojame išsivirti namuose ir supilti į termosą, kurį galėsite pasiimti su savimi į darbą arba į kelionę. Tuomet arbata visada bus šilta.

Kada geriausia gerti ajurvedinę arbatą? Optimaliam vaistažolių nuoviro poveikiui  arbatą visada reikėtų gerti šiltą, geriausia ryte prieš pusryčius, dieną-  valandą prieš valgį ir vakare prieš miegą. Taip pat galite vadovautis keletu žemiau aprašytų rekomendacijų. Vaistažoles regeneracijai, atgaivai, stimuliacijai ir kvėpavimo takams, geriausia vartoti  ryte iškart pabudus, t.y. prieš valgį.  Detoksikuojančias žoleles, skirtas valymui, gerti ryte prieš valgį  ir vakare prieš miegą. Žolelių, gerinančių žarnyno veiklą, tuštinimąsi, šlapimo takų funkciją ir reprodukcinius organus, geriausia vartoti valandą prieš valgį. Žoleles, skirtas kepenų, blužnies, skrandžio veiklai ir rezorbcijai palaikyti, galima vartoti prieš valgį arba po jo. Žolelės, kurios  mažina įtampą ir galvos skausmą, palaiko smegenų ir širdies veiklą, gali būti vartojamos pavalgius.

Vaistažoles, skatinančias atsipalaidavimą ir gerą miegą, reikia gerti valandą prieš miegą.

Kiek puodelių Ajurvedos arbatos turėčiau išgerti per dieną?  Standartinė dozė yra 2-3 puodeliai kasdien. Esant poreikiui ar esant ūmiems simptomams (pvz., peršalus ar esant virškinimo sutrikimams), galima gerti arbatos  didesniais kiekiais, t.y. iki 1,5 litro per dieną. Norėdami palengvinti paruošimą, galite iš karto užsivirinti didelį kiekį vaistažolių mišinio ir laikyti skystį šiltą termose arba arbatą pašildyti puode.

Ar galima arbatas pasaldinti?  Specifinis kiekvienos arbatos skonis yra gydomojo poveikio dalis ir atitinka šešių skonių ajurvedines savybes. Todėl rekomenduojame nepridėti saldiklių, bet jei negalite gerti nesaldžios arbatos , galite įdėti  nedidelį kiekį medaus.

Ar galima derinti kelias arbatos rūšis, užplikyti jas viename puode ir pagaminti vieną gėrimą, kuris išsprendžia daugiau problemų? Ne, negalima  kelių rūšių arbatos mišinių virti kartu. Kiekvienas žolelių mišinys skirtas konkrečiai problemai ir juos sumaišius, kiekvieno specifinis poveikis išnyksta ir todėl neveiks nė vienas. Pirmiausia reikia išspręsti vieną problemą, o paskui kitas. Pasveikti reikia turėti kantrybės.

Žolelių mišinyje nematote augalų dalių, kaip esate įpratę su kitomis žolelėmis, ar tai yra gerai? Atskiros žolelių dalys (žiedai, vaisiai, sėklos, stiebai, lapai, žievė, šakniastiebiai ir šaknys) yra tikslingai susmulkinami į smulkias dalis, kad jas būtų galima vienodai sumaišyti, tada garantuojamas aukščiausios kokybės ajurvedinių mišinių efektyvumas. Tai tradicinis Ajurvedos procesas apdorojant žoleles.

Ar arbatą reikia gerti iškart užpylus (net su žolelių dalimis) ar perkošti per sietelį? Žolelių, kurios užpylus arbatą lieka puodelio dugne, negerkite. Jų sveikieji ekstraktai yra skysti – tai žolelių nuoviras, kurį Ajurvedos medicina vadina kvatha. Išgerkite  skystį, o žoleles palikite ant dugno, kur nusistovėjo, arba nukoškite, jei žolelių nuosėdos jus vargina.

Ar Ajurvedos arbatą visada reikia gerti šiltą? Taip, organizmas geriau reaguoja į šiltą skystį, nes atitinka vidinės aplinkos temperatūrą ir todėl palankiai veikia organizmą. Naudingi sveikatai vaistažolių ekstraktai tada geriau pasisavinami.

Kiek laiko reikia gerti Ajurvedos arbatą? Arbatos vartojamos tol, kol atsigauna norimos organizmo funkcijos. Taigi tai priklauso nuo sveikatos problemos pobūdžio. Tuo atveju, kai pvz. atsitiko ūminis virškinimo sutrikimas ar laikinas peršalimas, tiesiog gerkite arbatą keletą dienų. Kai vargina ilgalaikės lėtinės problemos, valomąją ar regeneruojančiąją žolelių mišinių arbatą gerkite 1-3 mėnesius (2-3 kartus per dieną. Suvartoję  kiekvieną 100 g pakuotę- darykite savaitės pertrauką .

Ar galima Ajurvedos arbatą vartoti ilgai? Kiekviena ajurvedinė arbata yra subalansuotas kelių rūšių žolelių mišinys, kuriame nė vienos žolelės nėra tokio kiekio, kad ilgainiui veiktų organizmą tik savo vienpusišku poveikiu.

Ajurvedinės arbatos poveikį sukuria abipusis sinerginis įtrauktų žolelių veikimas.

Taigi ajurvedines arbatas galite vartoti ilgą laiką, bet nepamirškite suvartoję kiekvieną pakuotę padaryti savaitės pertrauką .

Ar arbatas galima naudoti neribotą laiką, pavyzdžiui, pusę metų, metus? Taip, nes Ajurvedos vaistažolės veikia ne tik ūmius sveikatos sutrikimus, bet ir turi profilaktinį poveikį.

Ar galima ir tikslinga toliau vartoti arbatą, suvartojus keletą pakuočių, ar padaryti pertrauką?  Taip, suvartojus kiekvieną pakuotę (100g), darykite savaitės pertrauką.

Ar galima maišyti skirtingas Ajurvedos arbatas? Taip, bet nėra gerai jų naudoti per daug skirtingų rūšių iš karto, taip pat priklauso nuo to, kokios jos yra. Rekomenduojame naudoti ne daugiau kaip dvi arbatas tuo pačiu metu (reguliariai vartojant po 2-3 puodelius per dieną). Kasdien galima kaitalioti kelias arbatas arba vartoti jas kaitaliojant kas savaitę, jei jas vartojate esant ūmioms sveikatos problemoms (pvz., Tulsi, Dalchini, Katphala arba Nagara nuo peršalimo ir nusilpusio imuniteto). Jei naudosite daugiau rūšių arbatos iš karto, jas visada gerkite atskirai, vienos valandos skirtumu. Tačiau  netinka tuo pat metu derinti arbatas, kurios koreguoja pagrindinių kūno organų, pavyzdžiui, kepenų, funkciją (Kalamegha), inkstų (Varuna) ir pan. Tokiu atveju pirmiausia reikia išgerti vieną arbatą, o paskui-antrą.

Kaip vartoti „Apana“ arbatą menstruacijų palengvinimui?  Šią arbatą svarbu gerti keletą dienų prieš menstruacijas ir vėliau ciklo metu.

Kaip teisingai naudoti ajurvedinį eliksyrą? Vartoti reiktų po 1 arbatinį šaukštelį (apie 5 g) 2-3 kartus per dieną, leidžiant ištirpti burnoje su gurkšneliu drungno pieno/augalinio pieno, vandens arba Ajurvedinės arbatos, jei vartojate ją kaip ajurvedinės sveikatos gydymo dalį, kartu su eliksyru. Su eliksyru galite pasigaminti ir eliksyrinio gėrimo: 1 arbatinį šaukštelį sumaišykite su 250 ml drungno pieno arba vandens. Kad  poveikis būtų optimalus, geriame  prieš valgį.

Ar ajurvediniai eliksyrai geriami po valgio ar prieš valgį? Idealu vartoti gėrimus bent 1valandą prieš valgį.

Kiek laiko reikia vartoti Ajurvedos eliksyrus? Tai priklauso nuo sveikatos problemos pobūdžio.Vienos pakuotės (200g) užtenka 10-14 dienų, todėl rekomenduojame daugeliu atvejų (jei tai nėra ūmi liga, kuri iki tol praeis) suvartokite bent dvi pakuotes. Kai reikia  rimtesnės fizinės ar psichinės sveikatos korekcijos, būtina naudoti eliksyrus ilgesniu režimu, t.y. 1-3 mėnesius, atsižvelgiant į paros dozę.

Kodėl eliksyras geriamas su pienu? Ajurvedos medicinos sistemoje drungnas arba užvirintas pienas yra įprasta sveikatos receptų dalis dėl jo satvinių savybių. Sumažina pita došos karštį ir nuramina susijaudinusias emocijas. Pienas yra vertingas maisto produktas  ir suteikia sveiką organizmo tonizavimą žmonėms, kuriuose vyrauja vata doša. Jis palaiko gyvybinės jėgos ojas kūrimą, kuri yra sveikos imuninės sistemos pagrindas, susijęs su pakankamu kapha došos atstovavimu. 

Žmonėms su jautria virškinimo sistema ar lėta medžiagų apykaita, pienas gali sutrikdyti virškinimą ir sudaryti problemų, pasireiškiančių vidurių užkietėjimu, viduriavimu ar vidurių pūtimu. Tokiu atveju patartina  į pieną įpilti imbiero arba gvazdikėlių, kardamono, cinamono ar muskato riešuto,tam,  kad pagerintumėte virškinimo ugnį. Yra gerai vartoti ekologišką  karvės pieną.

Ar Ajurvedos eliksyrus galima vartoti ilgai? Kalbant apie eliksyrus, pageidautina juos vartoti ilgą laiką, tada užtikrinama kūno audinių mityba ar jų valymas.

Pavartoję visą mėnesį, padarykite savaitės pertrauką.

Koks ajurvedinio eliksyro skonis? Bendras kiekvieno eliksyro skonis yra jo terapinio poveikio dalis,o poveikis priklauso nuo to, kokių žolelių jame yra. Kai kurie eliksyrai saldūs, kiti šiek tiek sutraukiantys, kartūs ar aštrūs. Tačiau visi jie turi saldaus skonio dėl juose esančio cukranendrių sirupo, kuris leidžia juos geriau įsisavinti. Jų specifinis skonis atitinka šešių skonių ajurvedines savybes ir yra suvokiamas labai individualiai pagal esamą situaciją, sveikatos būklę ir asmens tipą.

Ar galima derinti Ajurvedos eliksyrus?  Taip, bet rekomenduojame vartoti ne daugiau kaip du skirtingus eliksyrus tuo pačiu metu. Keli eliksyrai gali būti vartojami kasdien arba  kas savaitę tuomet, kai reikia atstatyti sveikatą, kai atsiranda problemos, susijusios  įprastomis ūmiomis ligomis, tokiomis kaip peršalimas ar skrandžio, žarnyno sutrikimai. Esant tokiam poreikiui, eliksyrus galima vartoti ir didesniais kiekiais ir vartoti iki 1 pakuotės per 3 dienas.

Ar galiu gerti du eliksyrus vienu metu („Raktaprash“ ir „Mutraprash“), ar daryti tarp gėrimų pauzę? Tarp gėrimų palikite bent vienos valandos tarpą, nes

kiekvienas eliksyras vartotinas tam tikrai sveikatos problemai spręsti.

Kaip laikyti ajurvedinį eliksyrą atidarius? Ajurvedinius eliksyrus laikykite kambario temperatūroje  ir tada, kai jau atidarėte pakuotę.

Perskaitykite mūsų straipsnį „Kaip naudoti Ajurvedos sveikatos terapiją“. Be instrukcijų, skirtų atskirų ajurvedinių preparatų derinių vartojimui, yra išsamesnės rekomendacijos, patariančios kaip pakoreguoti savo režimą, kai atliekama detoksikacija, atgaivinimas, stiprinimas ar regeneracinė terapija. 

Kada geriausias laikas atlikti ajurvedinę terapiją?  Vartokite Ajurvedinius preparatus 2-3 kartus per dieną šiuo dienos  režimu: ryte- prieš valgį, dieną- 1 valandą prieš valgį arba 1 valandą po valgio ir vakare- prieš miegą.

Kiek laiko turėčiau naudoti ajurvedinę terapiją? Ajurvedinė sveikatos terapija skiriama 1-3 mėnesiams. Po kiekvieno mėnesio verta padaryti savaitės pertrauką. Ajurvedinių preparatų pakuotė visada skirta 1 mėnesiui. Jei jums reikia gydytis tris mėnesius, jums reikėtų  užsisakyti tris pakuotes.

Kiek laiko prieš valgį ar po jo turėčiau vartoti preparatą?  Rekomenduojame  preparato vartojimo procedūrą atlikti 1 valandą prieš arba 1 valandą po valgio.

Ar turėčiau vartoti visus Ajurvedos  preparatus kas dieną ar paskirstyti kelioms dienoms? Daugeliu atvejų numatomas kasdienis vartojimas.  Išimtis taikoma, kai gydymas susideda iš 2 skirtingų ajurvedinių arbatų ir 2 skirtingų eliksyrų, (pvz., alergijos atveju), tuomet pirmiausia gerkite pirmos arbatos ir pirmo eliksyro derinį ,o antrą mėnesį- antros arbatos su antruoju eliksyru pagal konkrečias gydymo instrukcijas ir pagal sveikatos problemos pobūdį. Perskaitykite atskirų Ajurvedos gydymo derinių naudojimo instrukcijas mūsų straipsnyje „Kaip naudoti Ajurvedos sveikatos terapiją“.

Ar turėčiau naudoti visus Ajurvedos gydymo produktus tuo pačiu metu ar intervalais?

Jei tai ajurvedinė arbata ir eliksyras, galite juos gerti kartu ir vienu metu. Jeigu be arbatos ir eliksyro yra ir ajurvedinis gėrimas- gerkite gėrimą bet kuriuo paros metu, kaip pagalbinį arbatos ir eliksyro priedą, jei tik norite ir turite vietos.

Ar galiu eliksyrą užgerti su Ajurvedine arbata? Taip, galima. Kai kurie  preparatai    gali būti suderinami .

Ar galiu eliksyrą gerti su pienu? Ajurvedos medicinos sistemoje drungnas arba užvirintas pienas yra įprasta sveikatos receptų dalis dėl jo satvinių savybių. Sumažina pita došos karštį ir nuramina susijaudinusias emocijas. Tai yra vertingas maisto produktas ir suteikia sveiką organizmo tonizavimą žmonėms, kuriuose vyrauja vata doša. Jis palaiko gyvybinės jėgos ojas kūrimą, kuri yra sveikos imuninės sistemos pagrindas, susijęs su pakankamu kapha došos atstovavimu. 

Žmonėms su jautria virškinimo sistema ar lėta medžiagų apykaita, pienas gali sutrikdyti virškinimą ir sudaryti problemų, pasireiškiančių vidurių užkietėjimu, viduriavimu ar vidurių pūtimu. Tokiu atveju patartina  į pieną įpilti imbiero arba gvazdikėlių, kardamono, cinamono ar muskato riešuto,tam,  kad pagerintumėte virškinimo ugnį. Yra gerai vartoti ekologišką  karvės pieną. 

Ajurvedos gydyme „Žarnyno trakto detoksikacija“ yra du gėrimai, kaip juos gerti? Pvz. Purishaprash ryte ir Chyawanprash vakare, ar iš pradžių vieną, o paskui kitą? Abu variantai tinka tuo atveju, kai vienas iš eliksyrų yra Chyawanprash. Galima gerti 2-3 kartus per dieną puodelį arbatos kartu su arbatiniu šaukšteliu eliksyro, o po to vartokite kitokią rūšį. Arba vieną eliksyrą galite išgerti ryte su arbata, o vakare,  su antru arbatos puodeliu- kitą.

Rašote, kad eliksyrą reikia gerti vieną arba su drungnu pienu ar vandeniu. Po to-Ajurvedinė arbata, tai ar turėčiau gerti eliksyrą su pienu ar vandeniu? Eliksyrą galite užgerti  ajurvedine arbata arba įprastai ištirpindami burnoje su gurkšniu pieno ar šilto vandens.

Kiek laiko trunka Ajurvedos sveikatos gydymas reguliariai naudojant? Ajurvedinių sveikatinimo preparatų pakuotė skirta vieno mėnesio vartojimui. Jei norite  vartoti ilgiau, būtina įsigyti daugiau pakuočių.

Ar Ajurvedos gydymo būdus galima derinti, kaip dažnai galima juos naudoti ? Daug  Ajurvedinių preparatų derinių nerekomenduojame, nes kiekvieną gydymą sudaro bent du tipai preparatų, kuriuos reikia vartoti 2-3 kartus per dieną mažiausiai vieną mėnesį. Keletas gydymo būdų per mėnesį klaidintų ir apsunkintų organizmą, o poveikis sumažėtų. Be reguliarumo, vaistažolių poveikiui organizmui turi būti pakankama laiko erdvė, kai žolelės gali veikti netrukdomai ir tikslingai. Todėl kitą gydymo kursą reikėtų pradėti po mėnesio, kad kūnas gautų maksimalią naudą iš abiejų gydymo kursų.

Kaip teisingai paruošiamas ajurvedinis gėrimas?  Norėdami gauti sveiką skanų gėrimą, 1 arbatinį šaukštelį (apie 2 g) smulkiai sumalto mišinio sumaišykite su 250 ml šilto vandens, įdėkite medaus pagal skonį ir įlašinkite kelis lašus citrinos. Šio žolelių mišinio taip pat galima dėti į kokteilius ir šviežias sultis.

Ar reikia gerti tą mišinio dalį, kuri lieka ant dugno? Kaip teisingai gerti Ajurvedinį gėrimą?

Milteliai tiesiog sumaišomi  su šiltu vandeniu. Skirtingai nuo tirpių gėrimų, kuriuose priedai ištirpsta,  gryni Amalaki gėrimų mišiniai yra 100 % natūralios RAW kokybės ir juose nėra jokių konservantų ar priedų. Todėl smulkiai sumalti milteliai vandenyje niekada neištirps. Pats vertingiausias gėrimo turinys- tai sumaltas žolelių mišinys, tereikia sumaišyti jį šiltame vandenyje, o po to visą, įdėjus arbatinį šaukštelį medaus ir įlašinus kelis lašus citrinos sulčių, išgerti . Medus Ajurvedoje naudojamas kaip vaistažolių poveikio laidininkas, kuris padeda geriau absorbuoti naudingas medžiagas į kūno audinius.

Kiek laiko Ajurvedinio gėrimo užteks, reguliariai vartojant, kol aš jį sunaudoju? Vienok, 100 g pakuotėje yra 50 puodelių karšto gėrimo. Taigi jo užteks 25 dienoms, jei vartosite du kartus per dieną kasdien.

Kiek laiko Ajurvediniai vaisiai gali išsilaikyti po atidarymo? Dėl uždaromos pakuotės vaisiai išsilaikys  tiek, kiek ant pakuotės nurodytas jų  vartojimo terminas.

Ar vaisiuose yra sieros? Ajurvediniai vaisiai nėra sulfuruoti ir juose nėra dažiklių ar konservantų. Ajurvediniai vaisiai pirmiausia suskirstomi į mažesnes porcijas, tada panardinami į šviesų natūralų cukranendrių sirupą, kuris yra geriausia natūrali aplinka ilgam užkonservavimui. Galiausiai džiovinama tik saulėje. Šiuo tradiciniu būdu vyksta konservavimas ir išlaikomas maksimalus visų vaisiuose esančių sveikatą stiprinančių medžiagų kiekis ir tuo pačiu jie išlieka sultingi ir skanūs.

Ar vaisiai saldinti? Taip, švelnaus paruošimo metu ajurvediniai vaisiai panardinami į natūralų cukranendrių sirupą, kur jie kelias minutes blanširuojami. Vyksta natūralus procesas-konservavimas, kad vaisiai ilgiau išsilaikytų , nesideformuotų bei  negestų. Po to jie nuplaunami švariu vandeniu, kad pašalintų sirupo perteklių ir į vaisius jo įsigertų kiek įmanoma mažiau.

Kiek amalaki ar ajurvedinių vaisių turėčiau suvartoti? Bendra rekomenduojama Ajurvedinių vaisių dozė yra 10 vienetų per dieną. Bendru atveju kasdieniniam vitamino C papildymui trijų dienų laikotarpiui pakanka vienos 100 g pakuotės. Kai padidėjęs vitamino C poreikis – susilpnėjus imunitetui, sergant, sveikstant, sportuojant, po darbinio ar kitokio fizinio ir psichologinio streso, būtina suvartoti vieną pakuotę per dieną.

Ar galiu tuo pačiu metu naudoti „Prana“ arbatą su „Pranaprash“ ir „Jatamansi“  su „Majjaprash“ir „Manoprashem“, t.y. viską per vieną mėnesį? Mes to nerekomenduojame. Tokio kiekio preparatų jūsų kūnui per vieną mėnesį bus per daug, nežinia kokia bus organizmo reakcija. Pirmiausia išgerkite Prana arbatos su Pranaprash eliksyru ir tada Jatamansi derinio kitą mėnesį, pirmas dvi savaites su eliksyru Majjaprash ir antras dvi savaites su Manoprash eliksyru.

Turiu „Ranjaka“ arbatą su „Manjistha“ ir eliksyrą „Raktaprash”, ar galiu juos vartoti kartu? Taip galima. Tarp arbatos gėrimų išlaikykite bent valandos pertrauką.

Jei išgeriu dvi arbatas per mėnesį ir kiekviena skirta kažkam skirtingam, nesvarbu, kas tai būtų, ar reikia jas derinti?  Pakanka 1 valandos tarpo, o tada priklauso nuo pageidavimų. Taip, gali būti išimčių, tačiau yra arbatų, kurios skirtos atkurti pagrindinius kūno organus, tokius kaip širdis, kepenys ir inkstai. Jiems reikia atskiro poveikio. Bet jūs galite jas derinti su eliksyru, kuris yra skirtas tam pačiam organui.

Nusipirkau dvi arbatas – „Shunthi“ ir „Triphala“- aš norėčiau jas vartoti kartu. Ar galite rekomenduoti tinkamą dozę? Taip, šias arbatas galima gerti tuo pačiu metu, t.y. galite gerti pakaitomis dienos metu arba  po savaitę. Kita galimybė taip pat gali būti bet kurios arbatos naudojimas Shunthi arba Triphala kartu su Purishaprash arba Chyawanprash eliksyru.

Nusipirkau „Abhaya” arbatos ir „Manoprash” eliksyro, bet nežinau ar galiu abu naudoti iš karto ar palaipsniui? Galite naudoti arbatą ir eliksyrą vienu metu, tai labai patogus derinys. Arbatą ir eliksyrą gerkite kartu,  2-3 kartus per dieną. Eliksyrą galite užgerti ajurvedine arbata.

Nupirkau vyrui „Ashwagandha” ir „Jatamansi” arbatas, sako, kad jis gers jas taip: ryte- vieną, o kitą- vakare , ar galima taip derinti? Taip, galite išbandyti tokį režimą. Šios arbatos yra gana artimos savo poveikiu ir vaistažolių kiekiu. Bet jos būtų veiksmingesnės, jei kiekvieną arbatą gertumėt bent du kartus per dieną, todėl pagalvokite, kokia jūsų vyro problema jį vargina ir tada arbatas galima kaitalioti savaitės režimu, t.y. kai jis vieną savaitę geria po vieną arbatą 2-3 kartus per dieną, o antrą savaitę- antrą. Ashwagandha tinka esant nemigai, stresui ir psichiniam išsekimui, ją svarbu išgerti vakare valandą prieš miegą. Jatamansi tinka esant nerimui, depresijai ir bendram psichologiniam sutrikimui.

Ar galiu gerti visus tris preparatus kartu („Triphala” arbatą ir „Chyawanprash” ir „Purishaprash“ eliksyrus ryte ir vakare? Visada gerkite arbatą  ir vieną iš eliksyrų. Galite pakaitomis naudoti dienos ar savaitės režimus arba išnaudoję vieną, tada gerti kitą.

Ar galima kartu išgerti „lieknėjimo “ ir „Jatamansi“ arbatos, o tada padaryti savaitės pertrauką su „Pitta“ arbata ar geriau jų nemaišyti? Taip, pirmiausia vartokite svorio metimo preparatus  mėnesį (ryte ir vakare Vidangos arbata su šaukšteliu Medaprash eliksyro), o dieną galima išsivirti Jatamansi arbatos.

Po mėnesio  galite gerti Pitta arbatą, kad harmonizuotumėte bendrą psichosomatinę pusiausvyrą.

Nusipirkau „Karavi”ir „Nimba“ arbatos  ir „Svedaprash“eliksyro.  Ar galiu juos vartoti kartu?  Galite kaitalioti Karavi arbatą ir Nimba arbatą kasdien arba kas savaitę, ir prie abiejų arbatų galite pridėti  po arbatinį šaukštelį Svedaprash eliksyro.

Nusipirkau tris paketus imunitetui stiprinti – „Imunitetas ir kvėpavimo takai”, „Imunitetas ir graži oda“ ir „Imunitetas ir rūgštingumo mažinimas“. Ar juos galima naudoti tuo pačiu metu? To mes nerekomenduojame. Kiekvienam imuniniam paketui reikia savo erdvės veikti, atsižvelgiant į sveikatos problemą, todėl rekomenduojame juos vartoti palaipsniui. Šiuos tris produktus  mes patartume vartoti taip: pirmiausia padėti kvėpavimo takams, tada sumažinti rūgštingumą ir galiausiai padėti odai.

Ar Ajurvedos produktai yra be glitimo? Taip, visi mūsų ajurvediniai produktai yra be glitimo.

Ar Ajurvedos produktai tinka krūtimi maitinančioms moterims? Pagal įstatymą apskritai visi maisto papildai yra netinkami nėščioms ir žindančioms moterims bei vaikams iki trejų metų.

Ar Ajurvedos produktai tinka nėščiosioms? Pagal įstatymą apskritai visi

maisto papildai yra netinkami nėščioms ir žindančioms moterims bei vaikams iki trejų metų.

Ar Ajurvedos produktai tinka vaikams? Pagal įstatymą apskritai visi maisto papildai yra netinkami  nėščiosioms  ir žindančioms moterims bei vaikams iki trejų metų.