Himalajų Ajurvedinių arbatų istorija

Arbatų istorija prasideda Nepale – šalyje, kurioje stūkso didžioji dalis Himalajų kalnų su giliais derlingais slėniais ir kuriuose natūralių žolelių vešėjimui pakanka drėgmės ir saulės. Čia išauga virš 3500 rūšių naudingų sveikatai ir gydančiųjų  vaistažolių.

  Nepalas kartu su kaimynine šalimi Indija yra pagrindinis tradicinės ajurvedinės medicinos lopšys. Ši medicina praktikuojama daugiau nei 5000 metų, naudodama  natūralius receptus, pagrįstus ajurvedos žolelių savybių tyrinėjimu.

Natūrali vaistažolių kolekcija

Himalajų ajurvedos arbatoms gaminti naudojama virš 60-ties augalų rūšių, vaistažolės renkamos didžiuliame Himalajų kalnų plote. Rankomis rinktos vaistažolės ištisoms šeimų kartoms ir  kaimams buvo pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Šiandien vietiniai Himalajų gyventojai vis dar gyvena kaip ir senovėje, laikydamiesi tradicinių, pagrįstų natūraliu ekologiniu ūkininkavimu,papročių. Jų surinktos žolelės džiovinamos saulėje, dažnai ant jų pačių namų stogų.

Pagarba žolelių tradicijoms yra didžiausias tvaraus ekonominio ir socialinio gyvenimo vystymosi pagrindas, kartu  siekiama išsaugoti aplinką ateities kartoms.

Tradicinis vaistažolių apdorojimas rankomis vaistažolių fabrike „Everest Ayurveda“

Augalai pirmiausia valomi rankomis, tada apdorojamos jų atskiros dalys, tokios kaip šaknys, stiebai, žievė, lapai, žiedai, sėklos ir vaisiai.

Valymo procesas vyksta natūraliu, tradiciniu būdu – ant šiaudinių padėklų.  Valant pašalinamos nepageidaujamos dalys. Po to smulkios priemaišos pašalinamos- pagal ajurvedos išminties dvasią, švelniai išmetamas visas padėklo turinys į orą – „Kas nesvaru, nuskris, kas vertinga, bus išsaugota“.

Tokiu būdu paruoštos žolelės sumaišomos pagal tradicnius ajurvedinius receptus,  naudojamus tūkstančius metų. Receptai dar pakoreguojami, remiamasi  naujausiais biocheminiais tyrimais, kurie nenuginčijamai įrodo žolelių veiksmingumą. 

„Namaste, mano vardas Sunita Rai. Dirbu šioje gamykloje jau 2 metus. Gimiau Nepale, kurį visa širdimi myliu, todėl džiaugiuosi, kad dėl Ajurvedinių arbatų galiu dirbti savo gimtojoje šalyje. Džiaugiuosi, kad mūsų žolelių arbatos parduodamos Europoje ir labai mėgiamos europiečių. Labai ačiū, kad mėgstate mūsų arbatas, tai mus labai džiugina!“  — Sunita Rai

Toliau belieka mikliai sulankstyti kartonines dėžučių pakuotes, į jas įdėti arbatos maišelius ir uždaryti. Kiekviena arbatos dėžutė kelis kartus praeina per žmogaus rankas, kas mūsų manymu, arbatoms ir suteikia meilės ir stiprybės.

„Kai gaminame arbatas, mes negalvojame, kad gaminame kažkokį produktą, bet  darome tai galvodami, kad tarsi virtuvėje ruošiame maistą savo šeimai. Štai kodėl mūsų arbatos gamyba kupina ją gaminančių žmonių meilės“ – dr .Sureshas Kumaras Sahas.

Arbatų dėžutes sudedame į medines dėžes, kurias taip pat gaminame patys-taip paruošiama virš 320 sunkvežimių pilnų arbatos.

     Kiekvienas sunkvežimis ilgai keliauja iš Katmandu į Kalkutą, o paskui laivu aplink Šri Lanką, Sueco kanalu ir per Gibraltaro sąsiaurį iki Hamburgo uosto. Patekę į Europos žemę, į Everest Ajurveda būstinę Prahoje, sunkvežimiai keliauja toliau į kitas šalis, kur skirtingų tautų žmonės gali mėgautis daugybe sveikų ajurvedos arbatų puodelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *